schody

praktycznie wejdziesz wszędzie

Schody wykonywane są z blach perforowanych i antypoślizgowych oraz kształtowników prostokątnych stosowanych jako elementy nośne.


Cechy:
  • gotowe moduły o zmiennej długości i ilości stopni,
  • dowolna kolorystyka RAL,
  • możliwość budowy schodów podwieszanych jako elementu dekoracyjnego domu i mieszkania.

Zastosowanie:
  • budownictwo – schody wewnętrzne i zewnętrzne.

Wymiary:

grubość blach:
 

  • 1,5-3,0 mm,


kształtowniki prostokątne o przekrojach dostosowanych do obciążenia.


Materiał wsadowy:
  • stal nierdzewna,
  • stal ocynkowana,
  • stal malowana proszkowo.

Przykładowe wizualizacje

Podczas pokonywania poziomów w budownictwie i przemyśle przez człowieka wykorzystuje się schody. Ta prosta konstrukcja znana ludzkości zapewne od tysięcy lat ma nie tylko umożliwić zmianę poziomu, na który chce dotrzeć człowiek, ale umożliwić to sposób maksymalnie bezpieczny. Specjalistyczne schody wykorzystywane są obecnie praktycznie wszędzie, zarówno w zakładach przemysłowych jako elementy hal i ciągów technologicznych, jak również we wszelkiego rodzaju budowlach o znacznych wysokościach, gdzie nie ma możliwości lub potrzeby instalowania wind. Specjalistyczne schody są w niektórych krajach także obowiązkowym wymogiem budowlanym będąc tzw. schodami bezpieczeństwa, umożliwiającymi ewakuację budynku np. podczas pożaru.

 

Przemysłowe schody antypoślizgowe

Statystycznie najwięcej wypadków występuje w czasie przemieszczania się pracowników wewnątrz hal produkcyjnych. Ruch po śliskich oraz mokrych powierzchniach może prowadzić do niebezpiecznych upadków, szczególnie jeśli przemieszczamy się pomiędzy różnymi kondygnacjami budynku. Prostym, a zarazem skutecznym rozwiązaniem są schody antypoślizgowe, które minimalizują tego rodzaju wypadki. Oferowane przez naszą firmę schody przemysłowe zostały zaprojektowane specjalnie dla przemysłu. Od samego początku prac projektowych, schody antypoślizgowe były tworzone pod kątem ich zastosowania w ciężkich warunkach produkcyjnych. Zastosowanie materiałów najwyższej jakości o odpowiedniej grubości i kształcie sprawiło, iż schody przemysłowe idealnie zabezpieczają przed przypadkowym pośliźnięciem. Oferowane przez naszą firmę schody przemysłowe są produkowane na szkieletach z profili ze stali nierdzewnej, a stopnie mogą być zarówno z przetłaczanych i perforowanych blach nierdzewnych lub aluminiowych. Taka kombinacja materiałów zapewnia najwyższy możliwy udźwig schodów przy jednoczesnej odporności na czynniki zewnętrzne i atmosferyczne.

Kolejnym zastosowaniem schodów przemysłowych są budowle o znacznych wysokościach, przykładami mogą być tutaj pomosty, kładki, wieże turbin wiatrowych, wieże nadajników radiowych itd. Wspólną cechą, którą muszą posiadać schody w tego typu budowlach jest niska masa własna. Dlatego opracowaliśmy linię bardzo lekkich schodów o niewielkiej szerokości i ograniczonym udźwigu wykonanych w całości z aluminium, zarówno stelaż schodów jak i stopnie wykonywane są wyłącznie z profili i blach aluminiowych. Schody te spełniają określone normy przy jednoczesnym zminimalizowaniu masy własnej.

 

Stopnie antypoślizgowe - stopień schodowy industry

Oferowane przez naszą firmę schody przemysłowe są dostarczane w postaci gotowych modułów. Kompaktowa budowa schodów antypoślizgowych umożliwia ich szybki montaż u Klienta. Nasze schody przemysłowe są wyposażone w specjalnie zaprojektowane stopnie antypoślizgowe, które gwarantują bezpieczne przemieszczanie się użytkowników pomiędzy kondygnacjami budynków. Specjalnie zaprojektowany stopień schodowy industry sprawdzi się idealnie w halach produkcyjnych, w których występuje duża ilość wilgoci czy wody. Powierzchnia stopnia, wykonana poprzez otworowanie i jedoczesne przetłaczanie blachy, zapewnia doskonałą przyczepność i uniemożliwia poślizg. Stopnień po takiej obróbce uzyskuje trzeci wymiar w postaci wypustek o wysokości ok. 3 mm mających porowate górne krawędzie, a otwory w płaskiej części zapewniają odprowadzenie wody. Ponadto nasze stopnie antypoślizgowe są łatwe do utrzymania w czystości. Nasze schody antypoślizgowe doskonale sprawdzą się również jako podesty przy maszynach produkcyjnych. Wersje schodów wykonane ze stali nierdzewnych posiadają spawany stopień schodowy, który gwarantuje bardzo wysoką trwałość przez wiele lat.

 

Przemysłowe schody antypoślizgowe również w Twoim domu

Schody przemysłowe, albo schody zwane po prostu „przemysłowymi” wykorzystywane są często w budownictwie mieszkaniowym. W najprostszych wystandaryzowanych wersjach służą jako element wejścia na strych lub na dach domu. W takim wykonaniu schody produkowane są jako konstrukcja stalowo-aluminiowa o niewielkich gabarytach, standardowym nachyleniu 45 stopni, gotowa do samodzielnego zamocowania w garażu lub strychu. Jednak schody przemysłowe, ale w wersji „designerskiej” są również instalowane wewnątrz mieszkania, jako element dekoracyjny. Schody takie zawsze są projektowane indywidulanie, gabaryty, szerokości stopni, przekroje materiałów na stelaże dobierane są pod indywidualne zamówienie klienta. Schody takie najczęściej wykonywane są w całości ze szlifowanych stali nierdzewnych lub stali malowanych proszkowo.

Coraz częściej nasze schody antypoślizgowe znajdują zastosowanie w prywatnych domach. Można je spotkać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domów. Ciekawy wygląd i ponad przeciętna trwałość naszych schodów została doceniona przez szeroką rzeszę projektantów wnętrz, którzy wkomponowują nasze schody antypoślizgowe w swoje projekty wnętrz. Każdy stopień schodowy industry jest idealnie przyspawany do klatki schodów antypoślizgowych, dlatego doskonale spełnia funkcje dekoracyjne projektów wnętrz.

Dlaczego firma INDASTO?

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą produkcyjną oferującą profesjonalne wyroby ze stali nierdzewnej, aluminium oraz stali powlekanych.

Specjalizujemy się w produkcji materiałów perforowanych oraz produktów pochodnych.

Dysponujemy specjalistycznym parkiem maszynowym do obróbki metali, w tym gilotyny, wykrawarki CNC laserowe i mechaniczne, prasy hydrauliczne, tokarki, maszyny do spawania punktowego, walcowania rur i blach.

Zaangażowania
110%
Zadowolonych klientów
100%
Dostaw przed terminem
96%
1+
Lat
doświadczenia

Doświadczenie i precyzja to przepis na produkty najwyższej jakości.

1+
Pracowników
i kooperantów

Wykwalifikowany zespół, który od lat doskonali swoje umiejętności gwarantuje bezproblemową realizację zamówień.

1+
Biura
projektowe

Najpierw jest potrzeba, następnie sposób jej zaspokojenia. A finalnie gotowy produkt zaprojektowany przez nas.

1+
Oryginalnych
produktów

Oferujemy produkty zaprojektowane przez nas, które zostały docenione przez Klientów w całej Europie.

Nasza lokalizacja
 
Indasto Sp.z.o.o.
ul. Tenisowa 10
62-040 Puszczykowo