perforacje wentylacyjne (louvres)

zaczerpnij powietrza

Przetłaczane kratki i osłony wentylacyjne są popularnymi produktami z cienkich blach powlekanych, nierdzewnych lub aluminiowych.

Specyficzny kształt przetłoczenia zapewnia spływanie wody po pionowych ścianach kratki przy jednoczesnym przepływie powietrza.


Cechy:
 • odporne na wilgoć, pleśń,
 • kształt przetłoczenia chroni przed spływającą wodą, doskonała cyrkulacja powietrza,  
 • wysoka estetyka wizualna.

Zastosowanie:
 • jako kratki wentylacyjne w budownictwie, w stolarce drzwiowej,
 • jako osłony maszyn i urządzeń,
 • jako elementy użytkowo-dekoracyjne w architekturze.

Wymiary:

grubość:

 • 0,8 – 1,0mm


arkusze:

 • 1000x2000mm,
 • 1250x2500mm,
 • 1500x3000mm.


Lub formatki z marginesem nie większe niż wymiar arkuszy.


Materiał wsadowy:
 • stal powlekana,
 • stal nierdzewna,
 • aluminium.

Przykładowe wizualizacje

Firma Indasto to polski producent półfabrykatów wykonywanych z aluminium i stali nierdzewnej oraz powlekanej. Nasza oferta obejmuje blachy wentylacyjne, które wykonywane są w specjalistycznym procesie wycinania i kształtowania otworu w blachach. Oferowane przez naszą firmę perforacje wentylacyjne produkowane są ze stali nierdzewnej, stali powlekanej oraz aluminium. Proces rozpoczyna się od starannego przygotowania projektu blachy wentylacyjnej w zaawansowanym oprogramowaniu CAD. Następnie po sprawdzeniu wszystkich parametrów, perforacje wentylacyjne są przenoszone z programów projektowych do wyspecjalizowanych maszyn produkcyjnych. Najnowszy park produkcyjny w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem umożliwia nam dostarczenie produktów najwyższej jakości, które są wykonane z idealną precyzją.

 

Wytwarzane przez nas blachy wentylacyjne znajdują zastosowanie w budownictwie i w przemyśle. Z blach tych w dalszym procesie obróbki wykonywane są kratki wentylacyjne czy specjalistyczne obudowy wentylacyjne do maszyn oraz urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

 

Kratki wentylacyjne – doskonała jakość, idealny wygląd

Przetłaczane kratki wentylacyjne są popularnymi produktami z cienkich blach powlekanych, nierdzewnych lub aluminiowych. Wysoka trwałość wykorzystywanych materiałów sprawia, że mogą być wykorzystywane w miejscach, które są narażone na wysokie lub skrajnie niskie temperatury, wilgotność oraz inne czynniki zewnętrzne. Zastosowanie najwyższej jakości blach stopowych gwarantuje, iż kratki wentylacyjne zachowają swoje właściwości mechaniczne i wizualne przez wiele lat. Specyficzny kształt przetłoczenia kratki wentylacyjnej zapewnia spływanie wody po pionowych ścianach kratki przy jednoczesnym przepływie powietrza. Produkowane przez naszą firmę kratki wentylacyjne ze stali nierdzewnej idealnie sprawdzają się budownictwie jako elementy wykończenia wnętrz. Kolejnym zastosowanie jakie znalazły nasze blachy wentylacyjne to stolarka drzwiowa.

 

Obudowy wentylacyjne – tam gdzie liczy się niezawodność

Przemysł potrzebuje niezawodnych i trwałych rozwiązań, które są idealnie dopasowane do jego potrzeb. Właśnie takie są produkowane przez naszą firmę obudowy wentylowane wykonywane na wymiar, zgodnie z indywidualnym projektem zamawiającego. Osłona maszyn to jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa każdej firmy. Wydajna i bezpieczna praca maszyny to klucz do nieprzerwanej produkcji w Twojej firmie. Właśnie z myślą o tego rodzaju zastosowaniach powstają nasze obudowy wentylowane, które zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom oraz gwarantują swobodną cyrkulację powietrza, które jest potrzebne do chłodzenia maszyny.

 

Oferowane przez naszą firmę obudowy wentylacyjne charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi. Nasze produkty są odporne na wilgoć oraz pleśń. Specjalnie dobrana budowa obudowy wentylowanej chroni przed spływającą wodą i zapewnia cyrkulację powietrza.

 

Realizujemy również wysokoseryjne zamówienia na niewielkie obudowy wentylacyjne do urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych, np. do szaf sterowniczych, komputerów, wentylatorów itd. W przypadku tego rodzaju produkcji wykorzystywane są przede wszystkim cienkie blachy powlekane, dające w efekcie niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości wykonanego detalu wentylacyjnego.

 

Blachy z perforacją umożliwiającą wykorzystanie ich jako elementów wentylacyjnych nazywane są też czasami „blachy skrzela”. Wynika to właśnie ze specyficznego ukształtowania otworu i przetłoczenia. Mianowicie przetłoczenie wykonane jest w taki sposób, że poprzez blachę skrzela następuje przepływ powietrza (gazów), ale nie następuje przedostawanie się wody. Szczelina otworu znajduje pod przetłoczonym i wystającym daszkiem, co powoduje, że ściekająca lub bryzgająca woda lub inna ciecz nie dostanie się bezpośrednio do środka obudowy wykonanej w technologii blachy skrzela.

Dlaczego firma INDASTO?

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą produkcyjną oferującą profesjonalne wyroby ze stali nierdzewnej, aluminium oraz stali powlekanych.

Specjalizujemy się w produkcji materiałów perforowanych oraz produktów pochodnych.

Dysponujemy specjalistycznym parkiem maszynowym do obróbki metali, w tym gilotyny, wykrawarki CNC laserowe i mechaniczne, prasy hydrauliczne, tokarki, maszyny do spawania punktowego, walcowania rur i blach.

Zaangażowania
110%
Zadowolonych klientów
100%
Dostaw przed terminem
96%
1+
Lat
doświadczenia

Doświadczenie i precyzja to przepis na produkty najwyższej jakości.

1+
Pracowników
i kooperantów

Wykwalifikowany zespół, który od lat doskonali swoje umiejętności gwarantuje bezproblemową realizację zamówień.

1+
Biura
projektowe

Najpierw jest potrzeba, następnie sposób jej zaspokojenia. A finalnie gotowy produkt zaprojektowany przez nas.

1+
Oryginalnych
produktów

Oferujemy produkty zaprojektowane przez nas, które zostały docenione przez Klientów w całej Europie.

Nasza lokalizacja
 
Indasto Sp.z.o.o.
ul. Tenisowa 10
62-040 Puszczykowo